Контакт

Београд, Краљице Наталије 37, Телефон: +381-11-3628-375, +381-11-3611-126 Факс: +381-11-3612-595 Email: udruzenja@mg.edu.rs
Top Panel

Летњи камп за децу запоселних у Телекому

ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ТЕСТА ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Прелиминарне резултате теста из математике можете погледати овде.

Приговори се примају до уторка, 23. маја до 15 часова.

Коначни резултати ће бити објављени након 15 часова.

ОБАВЕШТЕЊЕ

Завршено је пријављивање за Летњи камп. Пријавило се 84 ученика, од тога 77 за математику и 7 за програмирање, тако да теста из програмирања неће бити.

Тест из математике ће се одржати у суботу, 20. маја 2017. године са почетком у 15 часова.

Будући да се није пријавило 15 ученика за програмирање, повећаће се број ученика који ће похађати математику, уместо 35 на 43.

Значи, 43 ученика који најбоље реше тест из математике похађаће Летњи камп.

Резултати теста ће бити објављени у уторак, 23. маја.

И ове године Телеком Србија а.д. омогућиће боравак деце својих запослених у Летњем математичко-информатичко-спортском кампу на Тулби код Пожаревца.

Летњи камп се одржава у Дому ученика „Соња Маринковић“ на Тулби код Пожаревца од 3. до 13. јула 2017. године. Камп је предвиђен за ученике од 10-15 година.

Настава математике се ради по Наставном плану и програму који је предвиђен за узраст ученика.

Курс из програмирања је предвиђен за ученике од петог до осмог разреда, као и за све ученике који мисле да могу да прате предвиђени програм. Курс програмирања обухвата следеће области:

• Увод у мултимедију (Processing)
  • Увод у такмичарско програмирање (C++)
  • Увод у WEB програмирање (Java Script)

Ученици који се пријаве на курс из програмирање треба да понесу свој лаптоп рачунар.

ПЛАН РАДА ИЗ ПРОГРАМИРАЊА

За све ученике који се пријаве за Камп, организован је превоз од Београда до кампа и обрнуто. Ученици су смештени у двокреветним и трокреветнм собама.

Слободно време је предвиђено за спортске и културне активности. Циљ је да деца уживају акумулирајући своју физичку и менталну снагу у природној и хуманој атмосфери.

Jедан дан у кампу отприлике изгледа овако:

• 7.00 - устајање
  • 7.15 - футинг
  • 7.45 - доручак
  • 8.30 - настава из математике или програмирања
  • 10.30 - креативна радионица
  • 12.00 - ручак
  • 12.45 - разговор о утисцима и договор о даљим активностима
  • 14.00 - одмор
  • 15.30 - настава из математике или програмирања
  • 17.30 - спортске активности
  • 19.30 - краћи одмор
  • 20.00 - вечера
  • 20.45 - друштвене активности
  • 22.30 - одлазак на спавање

Предвиђено је да Телеком Србија обезбеди бесплатан боравак у кампу за 35 деце својих запослених радника који ће похађати часове математике и за 15 деце који ће похађати часове програмирања.

Приликом пријављивања потребно је да нагласите за који курс пријављујете дете - за математику или програмирање.

Ако се пријави више од 35 деце за курс математике, односно више од 15 за часове информатике биће организован тест из математике (односно информатике). Првих 35 ученика који су најбоље решили тест из математике, односно првих 15 који су најбоље решили тест из информатике имаће бесплатан боравак на Летњем кампу.

Тест из математике и програмирања одржаће се у суботу, 20. маја 2017. године у 15 часова у просторијама Математичке гимназије, Краљице Наталије 37. Тестирање траје 90 минута.

Пријаве до 18. маја 2017. године - затварање пријаве 18. маја у 14 часова.

ПРИМЕРИ ТЕСТА ИЗ МАТЕМАТИКЕ ПРЕТХОДНИХ ГОДИНА

ПРИМЕРИ ТЕСТА ИЗ ПРОГРАМИРАЊА